Makale

Sohbet Tr Gen

Sohbet TR

Ülkemizde sohbet kanallarının ve sohbet uygulamalarının geçmişi 1970’li yıllara kadar dayanır. O yıllardan sonra bilgisayarların yaygınlaşması ve ardından internetin yaygın olarak kullanılmasını da beraberinde getirdi. Sohbet tr ilk olarak basit ara yüze sahip olan sohbet yazılımlarının kullanılması ile birlikte başlamıştır.

Sohbet TR GEN

Bu programların kullanımı basitti ve günümüzdeki gibi bir ara yüze sahip değillerdi. Ancak kullanışlı olmaları, sohbet kanallarının bir anda patlamasına yol açtı. Mirc Sohbet ve Irc sohbet tr olarak kullanılan ve basit bir ara yüze sahip olan ilk programlardan bir tanesidir.

Messenger Sohbet

Genel amaçlı sohbet yazılımlarının yerini, daha sonra kişiselleştirilmiş sohbet yazılımları aldı. Bu alanda sohbet tr olarak ilk atılımı, Messenger uygulamasından geldi. Aslında bir e-posta yazılımı olan Messenger, daha sonraları kişiselleştirilmiş bir uygulama ile kullanıcıları ile buluştu. Yayınlandığı dönemlerde adeta patlama yaptı.

Yalnızca sohbet amaçlı değil, iş amaçlı da kullanılmaya başladı.

Sohbet TR & Chat TR Yazılımları

Messenger uygulaması, ülkemiz açısından gerçekten de bir dönüm noktasıdır. Sohbet tr alanında en çok kullanılan uygulama olması, sonunun gelmesini engelleyemedi. Daha sonraları yeni nesil sohbet yap yazılımları ortaya çıktı ve Messenger uygulamasını tahtından indirdi.

Yeni nesil sohbet yazılımları, hem görüntülü hem sesli hem mırc sohbet imkânı veriyordu. Aslında görüntülü olması, birçok kişiyi cezp etmeye yetti. Görüntülü sohbetin önemi, sahte hesap açanların çokluğundan dolayı önem kazandı.

Aslında erkek olan ama bayan ismi ile hesap açan kişiler, bu uygulamadan sonra iyice azalmaya başladı.

Skype Sohbet

Skype yeni nesil türkçe sohbet araçları arasında en popüler olanıdır diyebiliriz. Şu anda bile dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Skype başarısını, hem görüntülü, hem de sesli aramaları alanında yaptığı atılımlara borçludur. Programın en büyük özelliği, dünyanın neresinde olursanız olun, ücretsiz olarak, sevdiklerinizle skype sohbet imkânı tanımasıdır.

Gelişmiş arama özellikleri ile tanımadığınız kimseleri bulabiliyor ve onlara arkadaşlık isteği gönderebiliyorsunuz.

Akıllı Telefonlarda Sohbet

Sohbet tr, akıllı telefonlarda da yerini almaya başladı. Akıllı telefonların yaygınlaşmasının ardından, sohbet yapılabilecek programların sayısı, her geçen gün arttı. Sohbetler artık günümüzde, akıllı telefon üzerinden yapılan sohbetlerin sayısı, bilgisayar üzerinden yapılanları geçmiş durumdadır.

Hareket halinde bile internet bağlantısı sayesinde, sohbet etme imkânına sahip oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.