Haberler

Sohbet Mobil

sohbet mobil

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile birlikte, sohbet mobil uygulamaları da o oranda yaygınlaşmaya başladı. Akıllı telefonlar için geliştirilen birçok sohbet uygulaması var. Bunlar aynı zamanda, arkadaş bulma uygulamaları kategorisinde yer alıyorlar. Tanışma ve buluşma amaçlı ya da partner bulma amacıyla, üretilen bu yazılımlar, milyonlara varan indirmeler ile birçok kullanıcı kitlesi ile buluşuyor.

mobil sohbet

Mobil Sohbet Odaları

Arkadaş bulmak amacı ile akıllı telefonlarda kullanılan yazılımların yapısı biraz farklıdır. Mobil Sohbet uygulamaları arasında, önce adaylar aranır. Bulunan adaylar birbirlerini kabul ettikleri zaman, sohbet başlar. Ancak bu sohbet kısıtlıdır. Standart üyeliğin yanında, gold ve platin üyelikler ile bu kısıtlamayı kaldırabilirsiniz. Yani bir anlamada bu uygulamaların tamamı paralıdır.

Günümüzde, mobil uygulama mağazalarında birçok sohbet mobil yazılımları bulunuyor. Yakın zamanda bu programların yapmış olduğu bazı sahte uygulamalar da gün yüzüne çıktı. Sahte bayan resimleri ile kullanıcıları kandırdıkları ortaya çıktı.

Sohbet Mobil Uygulamaları

Sohbet mobil uygulamalarından belki de en gerçek olanı, sohbet siteleri mobil versiyonlarıdır. Bu uygulamalar tamamen ücretsizdirler. Üstelik sohbet ettiğiniz kişiler tamamen gerçektir. Ayrıca bu uygulamalarda görüntülü sohbet de yapabilirsiniz. Her yönden avantajlı olan bu uygulamaları, mobil sohbet olarak kullanabileceğiniz gibi, bilgisayar üzerinden de kullanabilirsiniz.

Mobil Sohbet siteleri, siz çevrimiçi olduğunuz sürece kullanılabilir durumdadır. Kullanışlı bir ara yüze sahiptirler ve gerçek dostlukları, bu yazılımlar sayesinde kurabilirsiniz.

Mobil Kişisel Sohbet

Kişisel anlamda sohbet uygulamaları, mobil platformlarda oldukça yaygın bir hale geldi. Aslında bilgisayar üzerinden kullanılan uygulamaların, mobil versiyonu olan bu programlarda genel anlamda bir sohbet, ilk başlarda yapılamıyor. Bu programlardaki mantık, tanıdığınız kişilerin, kişi listesine eklenmesi ile başlıyor. Zamanla çoğalan kişi listesindeki kişiler ile konferans sistemi ile bir sohbet başlatabiliyorsunuz. Yani tamamen tanıdığınız insanlar ile sohbet gerçekleştiriyorsunuz.

Bu tür programlarda bulunan gelişmiş arama seçenekleri ile tanımadığınız kişileri de bulabiliyorsunuz. Kişi listenize eklediğiniz bu kişiler ile isterseniz görüntülü olarak iletişim sağlayabiliyorsunuz. Görüntülü aramayı konferans sistemine çevirerek, birçok kişi ile aynı anda sohbet yapma imkânı yakalayabiliyorsunuz.

Günümüzde mobil platformda kullanılan belli başlı yazılımların yanı sıra, henüz tanınmamış ve bilinmeyen yüzlerce uygulama da yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.