Teknoloji

Sohbet Aç ve Sürdür

Sohbet Aç

Kendinize ne kadar güveniyorsunuz? Farklı konularda, kendinizi anlatacak kadar bilginiz var mı? Peki o zaman üye olduğunuz sohbet kanallarında sohbet açmaya ne dersiniz? Gerçek hayatta da ilk olmak çoğu zaman iyi bir şeydir. Sohbet aç, uygulamasını, sohbet kanallarında başlatarak, birçok insanın katılmasını sağlayabilirsiniz.

Sohbet Aç Sürdür

Sohbet Aç ve Sürdür

Tabi ki tek başına sohbet aç uygulaması yeterli olmayacaktır. Yani sohbet açmanın yanı sıra, insanların dikkatini çekecek bir başlangıç yapmanız gerekebilir. Bu durumda iş bilginize ve kelime gücünüze kalıyor.

Aslında doğaçlama yaparak, güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Genelde sohbet konusu açmak, balık tutmakla aynı mantıktadır. Kimin ne zaman açtığınız sohbete katılacağını bilemezsiniz. Siz hamlenizi yaparsınız ve insanlar da hamlenize karşılık vererek, sohbetinize katılırlar.

Çoğu zaman kendinizi hazır hissetmediğiniz durumlar olabilir. Böyle durumlarda sohbet açmanız da gerekmez. İnsan sohbeti, kafası rahat olduğunda ve kendisini iyi hissettiğinde yapar çoğu zaman. Gerçi kendisini kötü hissettiğinde de bir ses duymak ve moral kazanmak içinde sohbet etmek isteyebilir. Ancak genelde insanlar kendilerini iyi hissettikleri zaman, daha çok sohbet etmek isterler.

Sohbet Konusu Belirle

Konu daha baştan belirlenirse, daha iyi sonuçlar elde edilebilir. Sohbet aç ve konu belirle. İşte bu basit formül ile güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Sonrası da zaten kendiliğinden gelecektir. Kalabalık bir grup sohbet etmenin en güzel yanlarından bir tanesi, ne diyeceğiniz bilemeseniz de, sohbete katılan insanların size mutlaka bir fikir verebilmesidir.

Sohbet başlamadan önce ya da sıcak sohbet sırasında insan ne diyeceğini unutabilir. Google’dan üyeliksiz sohbet kanallarına katılan insanlar, çoğu zaman size unuttuğunuz şeyleri hatırlatacak çağrışımlarda bulunurlar. Sonra siz gerisini getirirsiniz.

Sohbet Akıcı Olmalı

Sohbetin kontrolünü grup kendisi sağlamalıdır. Sohbet aç ve devamını getir. İşte işin sırrı buradadır. Sohbetin seyri bazen sıkıcı bir tarafa doğru kayabilir. Bu durumda konu değiştirilebilir ya da güzel bir espri ile sohbetin devamı sağlanabilir.

Sohbet sırasında sıkıcı olmamak, daima doğaçlama yapmayı gerektirir. Çoğu zaman belli bir program dahilinde sohbetler ilerlemez. Anlı değişimler söz konusudur. Siz olmasanız bile rastgele sohbet içine katılan başka birisinin, ortamı germesi kaçınılmaz olabilir. Bu durumda siz ya da bir başkası, müdahalede bulunarak, durumu kurtarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.