Haberler

Rezilliğin Son Perdesi Bu defa ŞanlıUrfada yaşandı

İkisi Öğretmen Üç kişinin cinsel tacizine uğrayan 16 yaşındaki lise öğrencisi savcılık kararıyla koruma altına alındı, Liseli kıza yapılan istismar neticesinde savcılık tarafından alıkonulan üç kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Geçtiğimiz hafta cuma günü İsmail Nazif Bayraktar Kız Meslek Lisesi öğrencisi G.A. ismi öğrenilemeyen iki öğretmen ve üç kişinin kendisine cinsel tacizde bulunduğunu rehber öğretmeniyle paylaştı. Rehber öğretmenin ihbarıyla okula gelen polis ekipleri, aralarında istirmarla suçlanan iki öğretmen ve üç kişiyi göz altına aldı.

Savcılık kararıyla G.A. koruma altına alınarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ait İl Müdürlüğünün yurduna yerleştirildi, Üç şüpheli ise polis sorgularının ardından savcılığa sevk edildi. Çıkarıldıkları savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra adli kontrol şartıyla salıverilmelerine karar verildi.

Şanlıurfa Baro Başkanı Hikmet Debele ise bir basın toplantısı düzenleyerek adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüphelilerin hukuka aykırı bir şekilde bırakıldıklarını söyleyerek konunun takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.