Makale

Mecnunu Çok Özledik

Leyla ile Mecnun

Hayatımızda yer etmiş dizilerden bir tanesiydi Leyla ile Mecnun, bir ara herkesin çok konuştuğu fakat benim izleyemediğim dizilerin başındaydı. İlk bölümden itibaren yazarın yavaş yavaş karakterleri tanıtması dizi içerisine monte etmesi ve her bölümün konu bağımsız olması bizi belki de en çok çeken etkenlerden biriydi.

Leyla Mecnun

Leyla ile Mecnun aslında hayat hikayemize bizim kim olduğumuza ve aslında ne olduğumuza dair en bariz örnekti belki de. Sevdiğin birinin peşinden koşmanın, ona türlü maskaralıklarla yaranmanın, arkadaşlığın ve dostluğun anlatıldığı ender dizilerden biriydi belki de. Bazen kahkahalar atarak güldüğümüz bazen ise gözlerimizden yaşları tutamayacak duruma getiren bizi duygusal bir uçuruma sokan reytingleri düşük de olsa bizi anlatan bir yapımı ne yazık ki kaybettik.

Okuyup işsiz gezen Mecnun’u, ailesi iyi durumda olan Leyla’yı, mahallemizin her derdine koşan İsmail Abi’yi iyi kalpli ve oğlunu gerçekten seven, koruyan İskender’i, mahallemizin aslında paragöz gözüken ama iyi kalpli Erdal Bakkalını sanırım daha çok uzun zaman hatıralarımızda saklı tutacağız.

Ben bugün şahsen Leyla ile Mecnun‘u çok özledim. Sıcak oyunculuğu, bizim çocukluğumuzda yaşattığı mahalle ortamına belki de bu özlem. Belki de sevdiğiniz birini Leyla’da görmek ya da Mecnun olmak dizi karelerinde. Star TV’nin yaptırmış olduğu Bende Özledim bölümlerini seyrederken gözlerim dolu dolu oldu, dizinin ilk bölümünden itibaren tekrar izleyesim, o sıcaklığı içtenliği hissedesim gelmedi desem yalan söylemiş olurum.

Türk Televizyon tarihinin en kült dizilerinden biri sayılabilecek abzürt, romantik komedi sınıfına sokabileceğiniz hatta içerisinde bilim kurgu içeren Leyla ile Mecnun bizlerin unutmuş olduğu hatta hiçe saydığı Sevgi, Aşk, Yardımlaşma ve Dayanışma gibi toplumumuzun temel taşlarını ihtiva eden ve anlatan en manidar yapımdı. TRT TV’nin neden bu televizyon programını en zirveye ulaştığı noktada sonlandırdığı ya da sonlandırmayı seçtiği ise spekülasyon olmaya devam edecek.

Sarıyer’i Kireçburnu’nu, Anadolunun sıcak insanını nakşeden ve gönüllerimize kazıyan dizi yapımcılarına, oyuncularına, senaristine ve çekim ekibine en derin saygı ve şükranları mı sunuyorum.

Ben bugün yine Mecnun ve Leyla’nın sıcak aşkını özlüyorum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.