Haberler

Kızılay’da Patlama

Ankara Patlama

Ankara Güvenpark’ta çok kuvvetli bir patlama gerçekleşti. Olayda pek çok yaralının olduğu da rapor edilmekte. Patlamanın bomba yüklenmiş olan bir araç vasıtası ile gerçekleştirildiği ilk duyumlar arasında gelmişti. Ayrıca patlamanın çok şiddetli olduğu ve bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildiği de ulaşan bilgiler arasında.

Kızılay Patlama

Başkentin kalbi olarak kabul edilen Kızılay’da akşam saatlerinde bomba yüklü bir araçla bir intihar saldırısı gerçekleştirildi. Patlama sonrasında çok fazla aracın hasar aldığı ve yandığı bölgeye de ambulans yanında itfaiye ekiplerinin de gittiği bildiriliyor.

Canlı yanına bağlanan ve olay yerinde bulunan FOX TV muhabiri olayın vehametini “Ankara’daki tüm ambulanslar buraya geldi” şekilde konuştuğu haber ajanslarına iletti. FOX muhabiri ayrıca patlamanın bomba yüklü bir araçla yapılmış olabileceğini söyledi.

Ayrıntılar gelmeye devam ediyor …

21:30 itibariyle RTÜK tarafından Ankara’daki patlama ile ilgili yayın yasağı konmuştur. Yayın yasağı olayı direkt görecek yerden yayın yapılmasını, oluş anı ve hemen sonrasında olan cenaze görüntülerini kapsıyor.

Olayda pek çok sayıda insanımızın yaralandığı ve hayatını kaybettiği gelen haberler arasında. Ankara Valiliğinden yapılan açılamada ise olayın oluş anında 20, hastaneye ulaşım sırasında 5 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Olayda yaralanan ve tedavi altına alınan sayı ise 75 kişi olarak belirtilmiştir.

Ayrıntıları vermeye devam edeceğiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.