Gizlilik ve Kurallar

  • Hizmet sağlayıcı olarak çalışmalarını sürdüren “SohbetOdam.ORG” internet adresinde mukim SohbetOdam IRC Network (“SohbetOdam“), sohbetodam.org (“İnternet Sitesi“) vasıtasıyla ilettikleri bireysel bilgilerini, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kesinlikle kullanmayacak, ayrıca kullanıcıdan izinsiz olarak üçüncü kişilerle paylaşmayacaktır. Bununla beraber kullanıcı, paylaşmış olduğu bazı bilgilerinin kendisine özel imkanların sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim çalışmalarının bildirimi maksatlarıyla, tüm SohbetOdam iştirakleri ile de paylaşımına izin vermektedir.
  • Kişisel bilgiler; IP adresi, bağlanılan servis sağlayıcı, IP adresinden şehir bilgisi gibi bilgiler bu belgede “Gizli Kişisel Veriler” sıfatıyla bu dokümanda isimlendirilecektir.
  • SohbetOdam, bireysel bu bilgileri kendi bünyesinde profilleme, istatistikleme, reklam, tanıtım, pazarlama ve sair iletişim çalışmaları amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması için bilginiz dahilinde olan 3.kişiler ile gizlilik sözleşmesi kapsamında paylaşabilecektir.
  • SohbetOdam, bireysel olan bilgileri kesinlikle gizli tutmayı, bu verileri bir sır saklama mükellefiyet olarak kendine görev edinmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi. Gizli kişisel verilerin tamamının veya bir kısmının kamusal alana girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ulaştırılmasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi kabul etmektedir. SohbetOdam’ın gerekli bilgi gizliliği önlemlerini almasına karşın kurum websitesine ve sistemine yapılan saldırılar sonucunda gizli kişisel bilgilerin hasara uğraması veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, SohbetOdam’ın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.
  • SohbetOdam, kullanıcılara ve kullanıcıların Web sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik işlemlerde kullanılabilecek (Kurabiye/Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik işlemlerde kullanılan dosyanın gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde internet tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.
  • Kullanıcılar, Üyelik/Kişisel bilgilerini ve iletişim bilgileri tercihlerini her zaman sisteme giriş yaparak güncelleyebilirler. Konuyla alakalı olan isteklerinizi bilehare Websitemizde yer alan iletişim bilgilerinden bize yazarak da iletebilirsiniz. İstekleriniz en kısa sürede değerlendirilerek uygulamaya alınacaktır.
  • Her Kullanıcı, işbu Websitesine girerek, işbu Gizlilik Politikası şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.