Teknoloji

Facebook Güvendeyim Butonu

Facebook Güvendeyim

Facebook bu akşam üzeri olan terör saldırısı üzerinde Güvendeyim Butonunu Türkiye için tekrar aktif etti. Daha önce Fransa ve Ankara’da yaşanan bir önceki terör olayında aktif eden Facebook terör olaylarına yakın olan kullanıcılarının arkadaş ve dostlarına güvende olduklarına dair ulaşım sağlamalarına yardımcı oluyor. Ankara terör olaylarından sonra pek çok vatandaşımız değişik kanallardan tanıdık ve arkadaşlarına ulaşmaya çalışıyor.

Facebook Güvendeyim Butonu

Facebook’un daha önce büyük tartışmalara ve protestolara neden olan Güvendeyim Butonu sadece ekstrem durumlarda devreye sokuluyor ve tehlike geçtikten sonra devreden çıkartılıyor. Facebook yönetimi yaşanan bu tür terör olaylarının iletişimi güçleştirdiğini ve bu yüzden kullanıcıların daha hızlı birbirlerinden haber alabilmeleri için bu yöntemi geliştirdiklerini ifade ettiler.

Son dakika gelişmesi olarak da Facebook ve Twitter’e şu an erişimde aksaklıklar yaşandığı, yavaşlama ve hız problemlerinin de olduğu kullanıcılar arasında konuşulan konuların başında geliyor.

Şu anki Twitter Trendleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.