Moda

2016 Kış Modası

2016 Kış Giysileri

Bu kış modası nasıl giyiniyoruz? Sıklık ile kendimize sorduğumuz bu sorunun cevabını bulma zamanı.

Birbirinden göz alıcı ve şık tasarımlar bizleri bekliyor. Bu sezon muhteşem ürünler ile bahar modası adeta ayaklarınız altına serildi. 2016 yılı bizlere tüller ve transparanlar getirdi adeta zirvede olacak. Transparan sizleri yanıltabilir fakat transparanı tek başına değil üst üste kumaşlar ile birleştirmek gerekir. 2016 sezonunda elbiselere kalem etekler eşlik edecek. Osmanlı’nın vazgeçilmez kumaşı olan kadifelere de bir şans verilmeli.

2016 Kış Modası

Burjuvayı anımsatan gösterişli şaşalı kollar yakalar 2016 bahar sezonu ile de peşimizi bırakmıyor. Gösterişli bluzlerimizi spor ayakkabılarımız ve sportif beremiz ile tamamlıyoruz. Aplike geldi ve modanın en güzel yerine yerleşti. Jeanlara yapılan aplikler 2016 sezonunda giyime gösterişe hâkim. Kış geldi diye kısa kollu gömleklerimizi rafa kaldırmıyoruz. Çünkü bize çokça lazım olacaklar. Prada markasında yaşanan gibi uzun kısa kollu gömleklerinizi uzun eldivenler ile tamamlamaya ne dersiniz.

Çok şık ve gösterişli olacaktır aynı zamanda kısa kollu gömlekleriniz değerlenmiş olacak. Blazer ceketlerden tutunda yeleklere kadar bolca kürk göreceğiz yakalarda asıl olan kürk giymek değil yakalarda kürkü tercih etmek. Ekose kadınların vazgeçilmezi adeta bırakın eteklerde gömleklerde ekose görmeyi takımlarda bile önümüze çıkabilir. Deyimlerin gerçek olacağı bir döneme geçiş yapıyoruz.

Sportif Bere

Astarı yüzünden pahalı gibi; eteklik kumaşlardan ceket astarları göreceğiz. Ama eskiden bugüne kadar gelen alışılmış renklerden arınıp daha göz alıcı ve cıvıl renkler tercih etmemiz gerekmekte.

2015 sezonunu ele geçiren 70’ler glam rock çılgınlığı aynen devam edecek gibi görünüyor. Daha evvelde yakalarda kürkten bahsettim bunu kazak, bluz, yelek gibi parçalarda görmemizde mümkün. Geçtiğimiz sezon şal yakaları çokça görmüştük 2016 sezonunda da farklı detaylarla görmeye devam edeceğiz gibi görünüyor. Ancak montlarda boylar kısalacak ve çift taraflı kumaşlar ile detaylandırılacak.

Glam Rock

Püsküllü montlar biliyoruz ki bir dönem eğilimi idi; Şöyle bir baktığımızda 2016 sezonunda da püsküllü ceket ve etekler geri gelecek. Kimimizin vazgeçemediği triko elbiseler yerine koruyacak gibi duruyor.

Her ne kadar birçoğumuza restoranlarını anımsatsa da giyene inanılmaz şık gösteriyor.

Garson yelekler 2016 da görsel bir şölen gibi olacak. Bu sezon trikolar son derece iddialı görünüyor ve triko giymeyenler bile triko giyecek gibi görünüyor. 2016 tasarımlarını nerede nasıl giymeliyiz korkularından uzaklaşıp cesur olmamız gerekebilir.

Moda ile kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.